V termínu 1.7 až 8.7.2022 je plánovaná celozávodní dovolená. Přijaté objednávky budou postupně odesílány po tomto termínu. Děkujeme za pochopení.

Seznamte se: cink a cinkované dřevo

Seznamte se: cink a cinkované dřevo

Dřevěný nábytek z jednolitých kusů dřeva je krásný. Je to prostě klasika, se kterou se často pojí přívlastek nesmrtelná. Má ale své velké „ale“. Dlouhé a průběžné (tedy nenastavované) lamely jsou v místě spojů nestabilní.

Navíc takový nábytek (nejčastěji průběžný buk) je vysoce náročný na materiál, ze kterého je zhotovený. Problém je už v nalezení vhodného dřeva, které musí být bez vad, musí být i vysušené, aby dále vlivem měnící se teploty a vlhkosti nepracovalo – což je třeba u postelí z hlediska stability velký problém.

Existuje takové dřevo. To si však jeho zpracovatelé nechají adekvátně zaplatit. Dřevěný nábytek z něj vyrobený by tak byl cenově prakticky nedostupný. Proto se spíše setkáte s jádrovým dřevem z buku.

Jádrový buk jsou vlastně zpracované menší kousky dřeva, které dohromady tvoří barevně velice zajímavý a atraktivní celek. Ten vytvářejí střídající se barvy a přitažlivá kresba dřeva. Tady opravdu platí, že co kus, to originál. Ta ovšem nemusí „sedět“ každému. A připomínáme i to, že jádrový buk je vlastně zbytkový materiál.

Spojením výhod obou zmíněných postupů a variant je cinkované dřevo. Jde vždy o kvalitní materiál zpracovaný do pravidelných kratších lamel výběrového buku. Ty jsou nastavovány a spojeny klínovým ozubem. Dřevěný nábytek z cinkovaného dřeva je pevný ve spojích, je stabilní, nesesychá, je odolný proti poškození. Navíc má atraktivní a zajímavou kresbu tvořenou jednotlivými lamelami.

ikona kategorie Hp nábytek

Hp nábytek
ikona kategorie Dětské postele

Dětské postele
ikona kategorie Manželské postele

Manželské postele
ikona kategorie Jednolůžkové postele

Jednolůžkové postele

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení