Máte starší dřevěný nábytek? A znáte tyto „babské rady“?

Máte starší dřevěný nábytek? A znáte tyto „babské rady“?

Který kus vybavení interiérů nikdy nezastaral. Dřevěný nábytek. Nadčasovost dřevěného nábytku nebo nábytku z dýhy je prověřená. Proto i platí, že pokud zvolíte skutečně kvalitní kousek, vydrží vám celá desetiletí.

Než přejdeme k tzv. babským radám, musíme připomenout jedno: jsou vhodné spíše pro starší nábytek. Proč to? Naše dřevěné skříně, komody a postele mají už povrch ošetřený: nejdříve nástřikem mořidla, poté s povrchem uzavřeným několika vrstvami UV laku. Každý kus je pak vybroušen do jednolité vrstvy. A na závěr vytvrzen v UV tunelu. Proto nábytek nepotřebuje žádnou složitější údržbu než občasné utření prachu.

Opravte škrábance

Stane se. I při sebelepším zacházením se na dřevěném nábytku sem tam objeví. Je to váš případ? Dobře smíchejte: půl šálku octa s půl šálkem olivového oleje. Pak s pomocí vlhkého hadříku rozleštěte.

Jak na přírodní lesk?

Nemáte rádi pronikavou a typickou vůni leštěnky? Zkuste proto leštěnku kupovanou vyměnit za leštěnku domácí.

Recept na ni je jednoduchý. Smíchejte lžíci olivového oleje se solí. Rozmíchejte a pomocí navlhčeného hadříku vetřete do nábytku. Jak bude leštěnka na nábytku působit? Sůl jemně odstraní nečistoty, olej z oliv pak šetrně ošetří dřevěný povrch, na kterém vytvoří nepatrnou ochranou vrstvičku.

Co s otisky?

A kolečky od vlhkách skleniček nebo váziček? Podle zaručených babských rad na ně platí silný černý čaj. Nebo jablečný ocet.

ikona kategorie Hp nábytek

Hp nábytek
ikona kategorie Dětské postele

Dětské postele
ikona kategorie Manželské postele

Manželské postele
ikona kategorie Jednolůžkové postele

Jednolůžkové postele