V termínu 1.7 až 8.7.2022 je plánovaná celozávodní dovolená. Přijaté objednávky budou postupně odesílány po tomto termínu. Děkujeme za pochopení.

Kvalitní spánek v posteli ze dřeva

Kvalitní spánek v posteli ze dřeva

Kvalitně spíme


Dostatečné množství kvalitního spánku má vliv nejen na to, jak ráno vstáváme z postele, ale má dokonce i blahodárné účinky na naše zdraví. Na druhou stranu, pokud málo a nekvalitně spíte, s velkou pravděpodobností si tak pomalu zaděláváte na nějaké komplikace. Ale dost strašení. Přece si takovou dřevěnou postel nekupujete, abyste v ní snídali, obědvali nebo dokonce pracovali (no dobře, občas ano), ale odpočívali a nabírali síly na náročné dny.


Proč je kvalitní spánek důležitý? 


Když po obědě vypijeme 1 šálek kávy, ještě o půlnoci nám v mozku zbývá 1/4 kofeinu. Jak dlouho tedy trvá to, že na nás obědové kafíčko přestane působit? Je to 22 až 38 hodin. Takto můžeme začít argumenty, které nashromáždil ve své knize o spánku „Why we sleep“ (česky kniha vyšla pod názvem „Proč spíme“) anglický neurovědec Matthew Walker.


Báje o spánku: kterým z nich věříte Vy?


Kvalitní spánek je důležitou součástí života každého z nás. Během celého života, postupně jak dospíváme a stárneme, mění se i naše potřeba spánku. Jedno ale pořád zůstává: každému by se mělo dostat tolik plnohodnotného spánku, kolik potřebuje.


Kvalitní spánek podporuje imunitu


Poslechněte si krátký pořad (necelých 25 minut) se sympatickou paní doktorkou Jitkou Buškovou. Dozvíte se v něm, kolik hodin spánku je pro člověka dostatečných. A co vše Vám hrozí v případě, že spánek zanedbáváte.


Špatné usínání…


"Když nemůžeš spát, počítej ovečky", toto příslovečné rčení slyšel určitě každý. Nejsou to jen tropické noci, kdy se z důvodu horka neustále převalujeme a nedaří se nám usnout. Jsou tu i různé formy poruch spánku, které zažil určitě každý z nás. A určitě i Vy víte, jak jsou bezesné noci nepříjemné a otravné, a jak dokáží člověku znepříjemnit život.

ikona kategorie Hp nábytek

Hp nábytek
ikona kategorie Dětské postele

Dětské postele
ikona kategorie Manželské postele

Manželské postele
ikona kategorie Jednolůžkové postele

Jednolůžkové postele

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení