Dřevěné postele

Dřevěné postele z masivu


Dřevěné postele jsou oblíbenou volbou pro zařizování ložnic díky svému přírodnímu vzhledu, teple a odolnosti. Existuje mnoho různých stylů dřevěných postelí, které se liší ve velikosti, designu a použitých druzích dřeva. Několik populárních typů dřeva pro výrobu postelí zahrnuje smrk, buk nebo dub.  Při výběru dřevěné postele  je důležité vzít v úvahu nejen estetiku, ale také kvalitu a trvanlivost materiálu. Péče o dřevěnou postel zahrnuje pravidelné čištění a ošetřování dřeva vhodnými prostředky.


Proč je kvalitní spánek důležitý? 


Když po obědě vypijeme 1 šálek kávy, ještě o půlnoci nám v mozku zbývá 1/4 kofeinu. Jak dlouho tedy trvá to, že na nás obědové kafíčko přestane působit? Je to 22 až 38 hodin. Takto můžeme začít argumenty, které nashromáždil ve své knize o spánku „Why we sleep“ (česky kniha vyšla pod názvem „Proč spíme“) anglický neurovědec Matthew Walker.


Báje o spánku: kterým z nich věříte Vy?


Kvalitní spánek je důležitou součástí života každého z nás. Během celého života, postupně jak dospíváme a stárneme, mění se i naše potřeba spánku. Jedno ale pořád zůstává: každému by se mělo dostat tolik plnohodnotného spánku, kolik potřebuje.


Kvalitní spánek podporuje imunitu


Poslechněte si krátký pořad (necelých 25 minut) se sympatickou paní doktorkou Jitkou Buškovou. Dozvíte se v něm, kolik hodin spánku je pro člověka dostatečných. A co vše Vám hrozí v případě, že spánek zanedbáváte.


Špatné usínání…


"Když nemůžeš spát, počítej ovečky", toto příslovečné rčení slyšel určitě každý. Nejsou to jen tropické noci, kdy se z důvodu horka neustále převalujeme a nedaří se nám usnout. Jsou tu i různé formy poruch spánku, které zažil určitě každý z nás. A určitě i Vy víte, jak jsou bezesné noci nepříjemné a otravné, a jak dokáží člověku znepříjemnit život.